loader image

Distribuční elementy

Talířové ventily

se používají nejčastěji pro odvod vzduchu z hygienických zázemí, ale mohou být použity i pro přívod vzduchu. V sortimentu jsou k dispozici i univerzální talířové ventily pro přívod i odvod. Ventil je tvořen vstupním kuželem a nastavitelným středovým diskem, který umožňuje regulaci průtoku vzduchu. Talířové ventily pracují s poměrně malými průtoky vzduchu od 30 do 200 m3/h, vyrábějí se v průměrech 80 až 200 mm a bývají zhotoveny buď z plastu, nebo z ocelového plechu, který je standardně lakovaný.

Anemostaty

jsou koncové vzduchotechnické elementy pro distribuci vzduchu v komerčních a obytných prostorech. Výtokové plochy anemostatu jsou z pevných profilových lamel (kruhová konstrukce zaručuje při přivádění vzduchu rovnoměrné proudění do všech směrů) nebo z nastavitelných profilových lamel (změnou úhlu výstupu vzduchuje zajištěno intenzivní promíchání přiváděného vzduchu).

Difuzory

jsou koncové distribuční elementy vzduchotechnikcýh sítí použivané pro přívod i odvod vzduchu v kancelářích, hotelech, rodinných domech apod. Difuzory se vyznačují jednoduchou regulací průtoku vzduchu a moderním designem. Difuzory jsou vyrobeny především z pozinkovaného plechu, nalakované v bílém odstínu RAL.

Dýzy

s dlouhým/dalekým dosahem jsou nejvhodnějším distribučním elementem pro dopravu vzduchu na velkou vzdálenost v prostorech jako např. sportovní a průmyslové haly, nákupní střediska, letiště a jiné veřejné prostory. Dýzy jsou určené pro montáž do stropu nebo do stěny pro přívod vzduchu. Součástí sortimentu jsou dýzy pevné, nastavitelné, proudové a multidýzy.

Mřížky

pro ukončení vzduchotechnických rozvodů v interieru i exterieru s napojením přímo na kruhové potrubí. Ventilační mřížky jsou určené k instalaci do stěny, stropu, dveří apod. Stěnové, stropní, dveřní i podlahové mřížky dodáváme z pozinkovaného plechu, hliníkové, plastové, dřevěné i nerezové.

Vyústky

jsou nejpoužívanějším distribučním elementem v průmyslové vzduchotechnice a instalují se přímo na potrubí – kruhové i čtyřhranné. Vyústky se dodávají podle počtu řad otočných lamel jako jednořadé nebo dvouřadé. Vyústky jednořadé se instalují převážně pro odvod vzduchu, dvouřadé pro přívod vzduchu. Podle požadavku mohou být vyústky vybaveny několika různými typy regulace.

Speciální vyústě

jsou netradiční, převážně velkoploštné distribuční elementy určeny především pro přívod vzduchu v komerčních a průmyslových objektech.